fbpx

Артем Жук — Про посаду директора МКП “Центр стерилізації тварин” та підрахунок безпритульних собак у Чернівцях

ПІДЙОМНИКИ: Ну привіт знову! Розказуй, як тобі в новому амплуа-чиновника?

АРТЕМ ЖУК: Тепер у мене сорочка з коротким рукавом… Туфлі в сіточку, білі шкарпеточки, світлі брючки! Ходжу на наради: звітую-потію!)))

П: Перші труднощі, з якими ти зіштовхнувся от уже-тільки приступивши до роботи директора?

А.Ж.: Особливих проблем, направду, немає. Зараз знайомлюсь з колективом – дуже цікаві люди! Щасливий буду працювати з ними найближчі пів року, а може і далі.

П: Чому тільки пів року?

А.Ж.: Контракт. Міський голова заключив зі мною контракт на пів року, а далі, по результат роботи, подивимося чи виправдав я сподівання чернівчан.

П: Дуже суперечливо ставилися до тебе активісти-зоозахисники… Знайшов зараз з ними спільну мову?

А.Ж.:Наглядно на собі можу побачити як от власне працюють фейкові новини. Як працює пропаганда. Коли вислови якісь витягують із загального контексту і показують у вигідному світлі для якоїсь позиції. Собаки-це не політика. Стерилізаційний центр – це не поле для політичних ігор. Тут має бути менеджер, який буде працювати. Наголошую на цьому і готовий до співпраці з усіма. Тому запрошую до співпраці усіх бажаючих!

П: Вами був організований підрахунок безпритульних собак. Ви його завершили. Розкажи детальніше.

А.Ж.: Підрахунок проводився 14-16 червня. Місто було розбите на 100 квадратів; долучалися волонтери і протягом трьох днів люди рахували собак у своєму квадраті. На жаль, не всі квадрати були у нас «закриті»-близько 50-ти- зі 100-та. Попередня інформація – це більше 2500 тисяч собак. Але це ми не «закрили» райони – великі промислові зони, де багато смітників і т.д. Можемо говорити зараз про приблизну кількість безпритульних собак у Чернівцях-це 7-8 тисяч.

Важливо! Інструкція для всіх, якшо вас вкусила безпритульна собака: обов’язково зверніться до лікаря – це найперше. Візьміть довідку про те, що вас вкусив собака. Обов’язково(!) зателефонуйте в стерилізайний центр:  095-526-00-45. До вас приїде бригада ловців. Ви їм надаєте довідку і характеристики собаки та в якому районі вона була. Ми її виловимо і далі комісійно будемо вирішувати, що з собачкою робити.

Адреса центру: Південно-Кільцева ,47 (заїзд з вулиці Комунальниківабо з Руської). До речі, туди не потрібно привозити собак! Наголошую! Ми не надаємо послуги по стерилізації, між іншим, дешевше, ніж в інших місцях.

П: На твою думку, Чернівцям потрібен і притулок для тварин, окрім стерилізаційного центру?

А.Ж.: Обов’язково! Але, я рахую, що це має бути приватний притулок. Тоді ми можемо говорити про безповоротний вилов безпритульних собак: спочатку до нашого центру, а після-до притулку. Далі вже або до нового господаря або, якшо через пів року собака не прилаштовується – її усипляють.

П:  Сфера впливу, скажімо так, таж реєстрація, розповсюджується лише на Чернівці? Адже є такий момент ,коли жителі ближніх районів, сіл привозять до міста собачок і залишають тут.

А.Ж.: Ми вже попередньо домовилися з обласною адміністрацією про обговорення шляхів вирішення проблеми. Зустрічаємося вже от наступного тижня. Будемо думати як зробити так, щоб собак стерилізували саме по селах, до прикладу, а не привозили до Чернівців.

П: Чи є реєстрація домашніх тварин обов’язковою для всіх жителів?

А.Ж.: Так. Реєстрація – обов’язкова! Це передбачено правилами утримання тварин. Зареєструвати тваринку можна у нам в центрі щодня з 9 до 18 години. Коштуватиме це 90 гривень. І, якщо ваш улюбленець загубиться, ви по жетончику зможете його знайти. Ще краще, ми зараз будемо впроваджувати,- чіпування собак. Власник по сканеру буде ідентифікуватися ветклінікою чи нашим центром. Ідеально взагалі-і жетончик і чіп.

Плануємо спростити всю процедуру реєстрації,щоб це можна було зробити в ЦНАПі, наприклад, або ж людина зможе викликати наших фахівців до дому. Працюємо також над сайтом підприємства, де кожен зможе подивитися на собачок (фото, вік, звички, прививки і тд.), які у нас будуть. Зараз, до речі, нагадую у нас 180 прекрасних собак. Всі стерилізовані, привиті-приїжджайте і забирайте собі друга!