fbpx

Комунальне майно – а що ми до того маємо?

По великому рахунку – це наша з вами спільна власність. Відповідно вона нам повинна приносити користь. Навіть у законодавстві вказано: «майнові операції, які здійснюються органами місцевого самоврядування з об’єктами права комунальної власності, не повинні ослаблювати економічних основ місцевого самоврядування, зменшувати обсяг та погіршувати умови надання послуг населенню». А ви знали, що ми маємо право вимагати використовувати те чи інше приміщення за певним призначенням (це стосується, наприклад, пошуку приміщення під поліклініку на Гравітоні)? Звісно при цьому мають бути зважені усі «за і проти». Ми маємо право перевірити: що і за яку ціну здається в оренду… Про це і не тільки ми говорили у вівторок з Наталія Гусак, співзасновницею ініціативи «Закупівлі Чернівці».

А чи знали ви, що знайти приміщення під власний бізнес можна за допомогою https://prozorro.gov.ua/? І все це без кумівства та хабарів.

А чи знали ви, що ось тут http://chernivtsy.eu/portal/vidkryti-dani-publichna-informatsiya можна поглянути, які об’єкти здають в оренду у нашому місті? А ще тут же можна дізнатися, кому вже здано майно в оренду, на який термін і за якими цінами. Мабуть найбільш резонансний випадок з орендними операціями останнього часу стосується «Халабуди» (подробиці тут https://acc.cv.ua/news/chernivtsi/halabudi-prodovzhili-orendu-zemli-do-2055-roku-50124).

Поговорили ми і про певні цікаві схеми… Виявляється орендна плата для громадських організації, освітніх установ нижча, ніж для комерційної діяльності.  І от як це використовують: громадська організація бере приміщення у міста в оренду, а потім здає у суборенду бізнесу. Відповідно бюджет недоотримає значні кошти! А ми б могли їх спрямувати на благі справи (наприклад, на ремонт доріг, побудову дитячого майданчика і т.д.)!

Ми з вами багато чого не знаємо (чи не хочемо). Та, потроху ми з Наталія Гусак відкриватимемо вам очі…