fbpx

Музичний оглядач Тарас Піц, про ювілейний фестиваль Червона Рута

Підйомники: Тарасе,привіт! І одразу в суть пірнаємо: як Твої враження?

Тарас Піц: Практично все, що хотілося сказати – у моєму пості на ФБ. Але і те, далеко не все. Враження-негативні. Фестиваль, відверто кажучи, – провальний. І на це є ряд причин. Почнемо,наприклад з реклами: її не було взагалі! Потім виявилось, що, з якогось переляку, рекламні плакати друкувалися у Києві. Можемо здогадуватися лише: «Чому »?  Йдемо далі: фестиваль зовсім не відповідає тим анонсам, які були виставлені у ЗМІ. Ні сцени не було, ні звуку, ні всіх іменитих заявлених гостей.  Я от, до прикладу, прийшов на вечір бардівської пісні(анонсований), на Шепетівську…і…поцілував двері.

П: Давай тоді говорити «хвилями»про фест. В якості позитивної нотки, про переможців з Чернівців, зокрема. Кого от дійсно можна привітати? Устим БУК?

Т.П.: Устим БУК розніс фестиваль повністю. І тут знову незрозуміла ситуація (БУК розділив перше місце з танцювальним проектом ІНШАЯ ІЗ Запоріжжя ),чому призове місце має між кимось розділятися, але як є. Далі-більше-Гала-концерт:ІНШАЯ – дві пісні виконують, Устим БУК –жодної… Дивно… Також наш Гердан-потужна формація, здобули перше місце, і також це таки ж перше місце отримали Коралі-чисто жіноча частина того ж таки Гердану…Така ж історія (розділ призових місць – першого, зокрема) і з рок-сценою: Гудіні, Деномен і Монополія. Найбільше радію за дует Ігоря Андроника, який має назву ДВОЄ – перша премія. І знову ж таки, розділили її з трьома київськими виконавцями… В поп-музиці слабенько виступили Чернівці.

П: Про найсоковитіше давайте – про гроші.

Т.П.: Фестиваль, як виявилося, має власника…Приватний тобто. Це Мирослав Мельник і компанія. Вони зареєстрували всі права на фест юридично. Про фінансування: організатори, враховуючи, що це є ювілейний-30-ий фестиваль, вирішили сильно не перейматися і вижати з Чернівців все, що можливо. Наскільки їм це вдалося? Дивіться, Міська Рада виділила 575 тисяч гривень, Облдержадміністрація-130 тис.грн. Дивлячись на афіші, там же жодного спонсора немає…

П: Як гадаєш, чому жодного хедлайнера не було запрошено?

Т.П.: Ну от дивимося…почитав спеціально історію фестивалю-тоді, 30 років назад, фест коштував 300 тисяч карбованців. Ці гроші надійшли від спонсорів і засновників. Де зараз спонсори?! Складається враження, що організатори взагалі не зверталися до них. Це ще раз доводить, що фестиваль перетворився на якусь приватну контору. І хлопці просто тим і займаються, що живуть за рахунок бюджетних коштів.

Спілкувався з учасниками… Їхали, жили і тд за свої кошти… сказати, що засмучені – нічого не сказати. Сподівалися на заявлений рівень організації, а по факту-пшик. І от що їм розказувати про цей «прийом»…? Мені соромно!

Чому не було хедлайнерів? Банальна відповідь – гроші.Домовитися можна було б з  багатьма! Але, якшо немає ні звуку, ні сцени, грубо кажучи, то про що ми говоримо…

П: Загало…що?! Робити з музичними фестивалями у нашому місті? Чому не приживаються?

Т.П.: Перша проблема – це нікому не потрібно. От Червона Рута… що ми бачимо-гала-концерт, який транслюється через мобільний телефон…3 з половиною години на телефон знімали. ЗМІ проігнорували.

ПрО Гран Прі! Останній раз2009 рік) його отримала Соломабенд… вокаліста Соломія Мельник… Прізвище ні про що не говорить?=) З того часу, Гран Прі ніхто не отримував.

П: Що робити?

Т.П.: У такому вигляді фестиваль треба або взагалі закрити, або терміново перефарматувати. Але при теперішній дирекції… Питання практично риторичне. На жаль, ситуація –плачевна. Щось терміново треба робити,однозначно!