fbpx

Сімейний лікар – що про нього варто знати | Радіо 10

Перший шок після впровадження медичної реформи минув. Багато з нас підписали декларацію з сімейним лікарем, проте не всі знають, що ж цей папірець нам дає.

На що ми маємо право? За що платити, а за що – ні. Саме ці питання ми піднімали з Наталія Гусак.

Що стосується обов’язків вашого сімейного лікаря, то він зобов’язаний:

– Безпосередньо надавати первинну медичну допомогу та допомогу у невідкладному стані;

– Обстежувати вас, лікувати, призначати препарати та інші лікувальні заходи;

– Направляти до інших спеціалістів за необхідністю (вторинна (спеціалізована) або третинна (високоспеціалізована) медична допомога);

– Займатися імунопрофілактикою;

– Оформлювати різні довідки і тому подібне;

– Інформувати щодо національних скринінгових програм і т.д.

У зв’язку з реформою тепер ви не зобов’язані нічого палати вашому лікарю. До того ж сьогодні є солідний перелік аналізів та досліджень, які теж є безкоштовними. Щоправда, похід до вузьких спеціалістів відтепер лише за направленням вашого лікаря. Збираєтесь його оминути – шукайте спеціаліста в індивідуальному порядку та платіть.

Якщо ваші права порушують, то в першу чергу, варто скаржитись головному лікарю. Не допомогло? Звертайтесь до Управління та в Департамент охорони здоров’я. А ще є гарячі лінії, зокрема  Національної служби здоров’я України.

До речі, щоб дізнатися про забезпечення вашого медичного закладу тими чи іншими препаратами – встановіть додаток або ж зайдіть на сайт https://eliky.in.ua/

Так, у нас ще не все доведено до ладу в медичній сфері. Але це початок! Сподіваємось… Отож, варто пам’ятати – що сімейний лікар повинен знати все про ваше здоров’я. З усіма скаргами – саме до нього. Складнощі з графіками? Користуйтеся електронною чергою! І слідкуйте за новими випусками проекту «Чого мовчиш?».