fbpx

Скандальний кліп Дойчланд від Рамштайн. Про що він?

Загалом ця пісня насамперед для німців. У пісні і кліпі величезна кількість посилань на історію Німеччини і до її сучасних політичних проблем.  Кому складно розібратися у кліпі – спробуємо зрозуміти його сенс (так як з перекладом пісні Rammstein – Deutschland все більш-менш ясно (його текст після відео)).

На самому початку кліпу римські солдати зустрічають чорношкіру жінку-варвара. Вона є уособленням Німеччини тих часів (і протягом усього кліпу). Саме з німецькими племенами воювала довго і наполегливо Римська імперія і саме стародавньо-німецьке плем’я вандалів в результаті розорило Рим.

Кадри середньовічного бою в ході якого чорношкіра дівчина лицар закріплює прапор – швидше за все посилання до становлення франкської держави / імперії Карла Великого або Священної римської Імперії.  Учасників бійки з кастетами (Тілль Ліндеманн і Ріхард Круспе) уособлюють внутрішньополітичні протиріччя в Німеччині після програшу у Першій Світовій війні Дирижабль на фоні одягнених у чорне учасників групи – це безсумнівно нагадування катастрофи дирижабля «Гінденбург». Учасники гурту швидше за все – американці, які відмовилися продавати нацистській Німеччині гелій. В результаті дирижабль заправили вибухонебезпечним воднем. Після цього ера дирижаблів пішла на спад. А Німеччина була лідером у дерижабле-будівництві.  Далі ми бачимо партфункціонерів НДР і герб НДР. А Тіль Ліндеман в капелюсі дуже схожий з Еріхом Хонеккером Багата дівчина з собачками в супроводі бійців спецназу – уособлення сучасної Німеччини.

Далі, 18-19 століття. Верхівка бенкетує, а низам дістаються недоїдки

3:28 в кліпі. Відсилання до післявоєнної ФРН. Незважаючи на декларовану свободу, післявоєнна ФРН була маріонеткою США. У кадрі німців у в’язниці (побудованої на американський манер) б’ють. При цьому сипляться гроші – як відгук на оманливе фінансових вливань США.

3:47 – Історичне посилання до часів Третього Рейху. Зображення концтаборів і ракет ФАУ-2. На шибениці члени групи, які уособлюють жертв нацистського режиму. Алегорія в тому, що люди, які створили ракетобудування – катують людей в таборах.

Далі чередуються різні історичні моменти. Спалювання єретиків на багаттях інквізиції в середньовіччі і спалювання книг нацистським режимом.  5:21 над елітою НДР руйнується стеля – уособлення краху НДР. 5:24 – на тлі барельєфа Карла Маркса йдуть війська.

4:57 Ну і найбільш політично гострі моменти. Це вагітна Німеччина. Далі алегорично члени гурту Рамштайн піднімають демографічну проблему в Німеччині і проблему з мігрантами (можливо, чорношкіра дівчина уособлює Німеччину саме тому). Не секрет, що з народжуваністю в сучасній Німеччині справи йдуть не кращим чином і спад населення уряд компенсує мігрантами. Кадри з народженням цуценят без коментарів. 6:00 цікавий кадр. В оточенні солдатів вермахту колишні ув’язнені розстрілюють солдатів СС. І на останок. Труна, яка відправляється в космос є уособленням прощання німців майбутнього з Німеччиною минулого.

* Чорношкіра дівчина в золотих сяючих обладунках дуже схожа з гербом Німеччини – чорним орлом на жовтому тлі.,

 

НУ І САМ ПЕРЕКЛАД ПІСНІ

Ти багато пролила сліз

Розділена в душі

Але єдина в серці

Ми так давно разом

Твоє дихання холодне

Але серце в вогні

Ти (ти можеш, ти можеш, ти можеш)

Я (я знаю, я знаю, я знаю)

Ми (ми, ми, ми)

Ви (ви залишаєтеся, ви залишаєтеся, ви залишаєтеся)

Приспів:

Німеччина – моє серце в вогні

Хочу тебе любити і проклясти

Німеччина – твоє дихання холодне,

Таке молоде і тим не менш старе

 

Я

Я не хочу тебе ніколи залишати (ти плачеш, ти плачеш, ти плачеш)

Тебе можна любити (ти любиш, ти любиш, ти любиш)

І хочу тебе ненавидіти (ти ненавидиш, ти ненавидиш, ти ненавидиш)

Зарозуміла, продумана,

Узята, забльована, ошелешена, пограбована Німеччина,

Німеччина понад усе

Приспів

Німеччина – моє серце в вогні

Хочу любити тебе і проклинати

Німеччина – твоє дихання холодне

Таке молоде і таке старе

Німеччина – твоя любов

Прокляття і Благословення

Німеччина – мою любов

Тобі дати я не можу

Німеччина

Німеччина