Чого ти встидаєшся у ліжку?

Навряд чи я помилюсь, коли скажу, що більшість з нас має комплекси у ліжку. Усі ми чогось боїмось… Але звідки беруться ці страхи? Якщо вірити вченим мужам, то є два варіанти: дитинство та перший раз. Саме ці два аспекти, у більшості випадків, закладають основу наших «ліжкових» комплексів.

Дитинство. Якщо змалку не бачити прояву почуттів у батьків, якщо дитині не пояснюють різні фізіологічні речі (бо то сором!), сварити, якщо застукати за мастурбацією чи переглядом порно – усе це може привести до моральних травм. Як бути? Про роз’яснення подібних ситуацій написано не мало книжок. Тож батькам є де вичитати інформацію і знайти для себе гарний план дій.

Що стосується першого разу: страшно усім. Як кажуть: «І хочеться і колеться». Якщо дівчина не достатньо була до цього готова і морально, і фізично? Якщо хлопця у фіналі висміяли? – Звісно такі речі відіб’ються на подальшому інтимному житті.

За чоловіків говорити мені важко… Але у жінок (по собі знаю) комплексів вагон і маленький візочок: фігура, епіляція (точніше її відсутність), не ті труси і т.д. Хтось комплексує, щоб про неї не подумали, що надто розпусна, хтось боїться порівнянь з колишньою пасією… А знаєте скільки панянок віддають перевагу сексу у пітьмі? 73%! Між іншим, вчені кажуть, що у ліжку не лише чоловікам важлива сенсорна складова! Ну звісно, у темряві ж не видно ні целюліту, ні зайвих кг, ні обличчя під час оргазму! Виявляється, багато хто стримується у поривах, щоб партнер не побачив вираз пристрасті!

Що стосується чоловічих «пунктиків» то часто переймаються через розмір достоїнства (тільки 52% чоловіків задоволені розмірами свого статевого органу) та тривалістю сексу. Саме з цими питаннями часто зверталися до мого співрозмовника психотерапевта-сексолога Dmitriy Tkachuk-Turkevich.

Нажаль, тільки 25% жінок здатні отримати вагінальний оргазм – іншим одного тільки проникнення недостатньо. Зрозуміло, природний вихід – додаткова стимуляція. Але чомусь багато чоловіків на таку «самостійність» реагують вкрай неоднозначно –  виникає питання: «Хіба мене не достатньо?!». І це теж породжує страхи…

До речі, вчені кажуть, що і хлопці часто соромляться своєї фігури… Як на мене, якщо ви обоє вже дійшли до ліжка, то заздалегідь «прикинули», що обох усе влаштовує!

А якщо щось таки не влаштовує в інтимному житті – то треба розмовляти по це з партнером. Читати думки – на таке мало хто здатний! Не виходить самостійно справитись з проблемами? Звертайтесь до спеціалістів. Благо, ця сфера активно розвивається.