fbpx

ЙойШоу — Про контрацепцію з лікарем акушером-гінекологом.

Часто у #Йойшоу ми кажемо про захист. Але що ми про нього знаємо? Більшість тих, кого я питала про контрацепцію знають про презервативи, пігулки, спіраль та перерваний статевий акт. І все! А медицина ж не стоїть на місці! У 2015 році підрахували: щорічно в світі відбувається мінімум 16,7 мільйона небажаних вагітностей. 15 мільйонів з них (тобто майже 90%!) можна було б уникнути, якби жінки правильно користувалися сучасними методами контрацепції.

Щоб не бути голослівною я запросила в гості фахівця лікаря акушера-гінеколога Anatoliy Andriiets.

Отож, тим хто хоче захищатися «з розумом» – рейтинг надійності протизаплідних засобів:

1 місце – найнадійніші методи: хірургічна стерилізація і гормональні контрацептиви (будь-які).

2 місце – внутрішньоматкова спіраль.

3 місце – презерватив. З ним ймовірність завагітніти менше 10%.

4 місце – сперміциди.

5 місце – решта методів, включаючи перерваний статевий акт.А тепер детальніше. Ті, хто наважились на стерилізацію (а вона є і чоловіча, і жіноча): ви усвідомлюєте, що це назавжди? Звісно є зворотні операції, та де гарантія, що завагітнієте?

Гормональні контрацептиви. З одного боку – вони допомагають боротися з проблемною шкірою, спостерігається менш рясна менструація, зникає зайве волосся на тілі, знижується ризик розвитку позаматкової вагітності, а також остеопорозу. А з іншого – тривалий прийом може призвести до тромбозу і навіть раку молочної залози! Тож потрібно постійно слідкувати за прийомом цих препаратів.

До речі, окрім таблеток є ще пластирі, ін’єкції, імплантати (я й сама про це не чула до програми) та гормональна внутрішньоматкова спіраль.

Презервативи – це єдиний метод контрацепції, що запобігає ЗПСШ. Якщо Ви ще не визначились з тим єдиним/єдиною, то гумовий виріб №2 у поміч.

Сперміциди. У наших аптеках їх більш ніж достатньо. Та є суттєвий мінус – нанести за N-ну кількість хвилин «до» початку процесу. А якщо припело вже і зараз?

Особливо хочу зупинитися на перерваному статевому акті. За статистикою 80% тих, хто «випадково» завагітніли, оберігалися саме таким чином. А ще є дослідження, які кажуть про шкоду перерваного статевого акту для здоров’я простати. Вони не підкріплені належним апаратом доказів, але все одно якось тривожно за наших чоловіків.

Вчені активно працюють над розвитком чоловічої контрацепції: спіраль, протизаплідні пігулки… Але поки не доопрацювали деякі нюанси.

Найголовніше – перш ніж зупинитися на тому чи іншому варіанті, і це підтвердив мій спів ведучий – зверніться до фахівця, себто до лікаря!

І як завжди, не залишу вас без цікавих фактів на цю тему:

1) Часточки лимону, таблетка аспірину, господарське мило і розчин марганцівки – ось далеко не повний список засобів, які народна медицина пропонує в якості контрацепції. Лікарі категорично не рекомендують їх з двох причин. Перша – низька ефективність: сперматозоїди можуть проникати в канал шийки матки вже через кілька секунд після еякуляції, і до цього навряд чи можна встигнути ввести в піхву лимон. І друга – побічні ефекти: агресивна кислота або неправильно розведена марганцівка може «випалити» слизову і порушити мікрофлору.2) Древній японський метод чоловічої контрацепції: тримати всього по кілька хвилин на день «чоловічу гідність» в посудині з гарячою водою (температурою понад 40 градусів). Ну, майже як сауна, але для окремих частин тіла.

3) У Стародавній Індії дами практикували суміші з посліду священних слонів, меду і бавовни. У Стародавньому Єгипті більше шанували крокодилів, тому головним інгредієнтом були їх екскременти. Найстрашніший спосіб був поширений в Китаї, там в піхву вводили ртуть, щоб запобігти зачаттю.

Усе це ми навіть пробувати не рекомендуємо!