fbpx

МІСЦЕВИЙ БОЖЕВІЛЬНИЙ Віталій Аврам. Активіст руху Активний бульвар

У минулий четвер до студії Радіо 10 ми запросили ще одного активного чернівчанина, який разом із ще кількома активними однодумцями намагаються змінити мікрорайон у якому проживають.

Підйомники: Розкажи будь ласка, як ви прийшли от власне до того,що потрібно щось міняти на вашому районі?

Віталій Аврам: Прийшли-просто! Просто побачили,що щось «»не в порядку»:зламані майданчики,кучі сміття і тому подібне…Почали з малого організували одне спільне прибирання. Люди почали тягнутися. Ми побачили, що люди хотять щось змінювати! Людей почало ставати все більше і, відповідно ідей змін ставало більше. І ось так від ідеї до ідеї переходимо і робимо щось своїми силами.

П: Традиційно, активної частини населення набагато менше, ніж пасивної. Скільки приблизно людей проживає у вашому районі і скільки реально активних?

В.А.: …якщо орієнтовно-тисячі 3..реально активних зараз 10-12 мешканців.

П: Які вже відбулися зрушення/покращення?

В.А.:Стало чистіше! Це тільки завдяки небайдужості мешканців! І, звичайно, компанії, яка обслуговує район, ми працюємо спільно.

П: Відомо, що у вас свого часу були нарікання на обслуговуючу компанію. Але ви провели бесіду і ніби все налагодилося?

В.А: Саме так. Все налагодилося. Ми дійшли спільної згоди. І все іде на краще! Мовчати не можна. І хочу попросити, до речі, людей, якщо бачите щось нехороше, те, що б хотіли змінити – пишіть у нашу групу «Активний Бульвар» (на фейсбук). У групі є люди, які відповідають, контролюють територію чи знають, хто може повпливати на вирішення проблеми.

П: Ви, на жаль, жодним чином юридично не оформленні…Все це на таких геть-геть громадських засадах. І, відповідно, вам проблематично юридично вирішувати низку питань…тих, які лежать в якісь юридичній площині .

В.А.:Не сказав би, щось проблематично сильно…І інший нюанс: якшо ми зараз оформимо нас як якусь юридично оформлену організацію, то люди почнуть переносити всі наші дії  на от зараз вже близьку передвиборчу кампанію/агітацію. Ми цього не хочемо. Бо все робиться без будь яких планів…мотивів. Просто елементарно для покращення стану району.

П: Наскільки тісно ви співпрацюєте з депутатами? Тобто,чи бачать вони вас як громадську одиницю, до якої варто дослуховуватися?

В.А.:Бачать. Допомагають. Приймають участь у наших діях. От недавно, навіть, допомагали нам висаджуати дерева, перед тим, прибирати.

П:Тобто у вас на їхню роботу нарікань немає?

В.А.:Не до всіх, звичайно, але загалом-немає. Допомагають.Зокрема ,з нами співпрацюють от Олександр Ставчанський та Сергій Греков.

П: У вас там з’явився нещодавно спортивний майданчик дуже крутий. Він з’явився за грантові (спонсорські) кошти. І є проблема наразі – він ні на чиєму балансі. Як його убрегти від «варварства»?

В.А.:До речі, так! Дуже важко вдається його уберегти від варварства. Недавно його зламали. Виламали просто два куска сітки металічної… Майданчик нам відремонтували. Але це проблема,що немає того,хто за це чітко відповідає. Ну…чекаємо, може хтось візьме його собі «під опіку».

П: А чи не простіше тоді просто от як зараз ви просто спільно скинутися грошима, найняти майстра і самих собі все відремонтувати, а не шукати-чекати когось «хто б»?

В.А.: Простіше…простіше, але не правильніше! Тому що це все таки власність, яка знаходиться на міському балансі…місто має займатися його утриманням. Тобто люди сплачують за це податки, а тим ніхто не займається…

П: Таке ще питання: “Чия то ідея проводити ранкову зарядку у вас на Бульварі?”

В.А.: Ідея виникла, якшо не помиляюсь, у Ігоря Гуцола…Це мала бути одноразова зарядка…Та, коли вже прийшли на місце, люди нам кажуть: «…а давайте,кожен ранок!» .Ну давайте –відповіли ми! Щоранку –бігаємо, займаємося. Старємося щочетверга запрошувати відомих людей-тренерів професійних, які проводять зарядку.

П:Слухай, а як ви комунікуєте з місцевими мешканцями?

В.А.: Через вайбер-групу, ФБ, недавно завели Інстаграм.

П: Давай поговоримо про проблеми району. Які ти бачиш основні проблеми, які хотілося б найближчим часом вирішити?

В.А.: Перше-замала кількість смітників (немає просто,куди то сміття викидати), або ж – інша сторона,-замала частота вивезення того сміття. Як важіль впливу на те, будемо от пробувати зараз по бюджету участі встановити камери. Зараз уже готується проект. Якось ми пробували людей «зпровокувати» сортувати сміття…зробили зустріч..прийшло 4 –ро чоловік.. На цьому і закінчилося. Намагаємося через соцмережі всю проблематичність питання. Бо стало зрозуміло, що більшість досі чітко не розуміють всю серйозність. Наступне,- думаємо, так само через проект бюджету участі, хочемо зробити на районі вуличні спортивні майданчики…тренажери. І є ще ідея з фонтаном. Побачимо, як підтримає Міська рада.

П: Слухай, а шо там у вас за проблема з газом?

В.А.: Проблема. Будинки по відключали. Нікому нічого толком не пояснили. Сказли,що треба передписати договори на обслуговування внутрішньобудинкової газової мережі. Ну і, звичано, за додаткову плату. Не всі з цим згодні. Без газу до тепер 7 чи 8 будинків…це тільки ті, про які знаю. І це не останні будинки, вони і дальше будуть так відключати. Бо мають переписати договори з усім містом.

Наступна проблема-вигулювання соба к(без повідків, намордників, і це не пікінеси і мопси…). І це проблема, мабуть ,вже у головах людей. Бо, коли робиш зауваження, тобі у відповідь: «..а де ти бачиш, щоб тут писало, шо заборонено». І ,насправді, немає жодної помітки, що на тому чи іншому місці не можна гуляти з собакою. Це ж стосується заборони паління на дитячих майданчиках… Люди цим користуються.  Також- бродячі собаки…

Поперду у нас глобальна робота.Тому прощу людей, якшо є якісь ідеї по покращенню – подавайте. А вже разом будемо вирішувати.