Як ми можемо влізти у бюджет?

Цього разу ми з Наталією Гусак обговорювали міський бюджет. Чому саме ця тема? Тому що скоро його будуть приймати на 2020 рік. І саме час  вливатися в процес. От, наприклад, вже 2 грудня о 18.00 в сесійній залі Чернівецької міської ради відбудеться його обговорення. І ви маєте повне право прийти та внести свої пропозиції. Головне візьміть з собою паспорт, адже впливати на процес можуть лише чернівчани.

Поглянути на проект бюджету можна вже і зараз тут: http://chernivtsy.eu/portal/miskyj-byudzhet-m-chernivtsiv-na-2020-rik

Щось не зрозуміле? На громадських слуханнях можна задавати ті питання, які вас цікавлять. Наприклад: чи відремонтують певну дорогу? Чи оновлять їдальню в садочку і т.д.

Зауважте: всі пропозиції, які виносяться на слуханнях мають обов’язково обговоритися  на сесії, коли розглядатиметься бюджет.

І ще один важливий момент: щоквартально бюджет переглядатиметься. Кошти, що залишились з минулого року теж перерозподілятимуться. Тож слідкуйте: чи ваше питання ще актуальне. Може, як раз після перегляду його і профінансують, а може і ні. Для того, щоб ймовірність фінансування збільшилась варто робити ще і наступне:

  • Надсилайте письмову пропозицію на адресу міської ради (на сайті є точна адреса).
  • Відвідуйте депутатські комісії.
  • Заходьте на сесію, де розглядатиметься бюджет.
  • Перевіряйте, чи внесено в проект бюджету вашу пропозицію.

Отримати необхідне фінансування не так просто. Вам насправді треба запастися терпінням. Перевіряйте кожну обіцянку. Cтукайте в усі двері – і удачі вам!